Ένα αδιανόητο περιστατικό καταγράφηκε σε γυμνάσιο του Αιγάλεω την Τρίτη το πρωί, όταν τρία παιδιά 5, 7 και 10 ετών – μπήκαν στο περιβάλλοντα χώρο και απείλησαν, κρατώντας κουζινομάχαιρα, άλλα παιδιά, την ώρα της γυμναστικής.
Glomex Player(40599w16ki4e70hs, v-cndqlz9drye9)
Για τα όσα έγιναν ειδοποιήθηκε η Αστυνομία, η οποία έσπευσε άμεσα στο σημείο και συνέλαβε τα παιδιά, αλλά και τους γονείς τους, με την κατηγορία της παραμέλησης.
Κλείσιμο
Να σημειωθεί ότι το σχολείο βρίσκεται στον χώρο προσωρινά, καθώς πρόκειται για σεισμόπληκτο κτήριο, που είναι εκεί επί τέσσερα χρόνια και δεν έχει περίφραξη.
Τα παιδιά που έκαναν την επίθεση ήταν Ρομά, εξωσχολικά.
Σε μια ιδιαίτερη εκδήλωση που διοργάνωσε η Κωτσόβολος οι αθλητές από τις δύο αποστολές μίλησαν για τους αγώνες της ζωής τους, δίνοντας έμπνευση, ελπίδα και αισιοδοξία.
Στα 23 της χρόνια η σκοπεύτρια από τα Χανιά αγωνίζεται στους πρώτους Ολυμπιακούς Αγώνες της καριέρας της. Και μπορεί, όπως παραδέχεται να έχει άγχος, αλλά στο τέλος κερδίζει η ακόμα μεγαλύτερη προσμονή της για τη μεγαλύτερη έως σήμερα αθλητική πρόκληση της ζωής της.