Σε κατάληψη του κτηρίου της πρυτανείας του Εθνικού Μετσόβιου Πολυτεχνείου προχώρησαν σήμερα Δευτέρα αναρχικοί και αντιεξουσιαστές σύμφωνα με ανακοίνωση που αναρτήθηκε στον athens.indymedia.org.
Ειδκότερα, γύρω στις 8:30 το πρωί, περίπου 40 άτομα, αναρχικοί, μπήκαν στο κτίριο της Πρυτανείας, έδιωξαν τον κόσμο και άρχισαν να προκαλούν υλικές ζημιές. Αφού έσπασαν τζαμαρίες, παρέμειναν στον χώρο και κρέμασαν πανό, με το οποίο δήλωναν ότι το κτίριο είναι υπό κατάληψη.
Όπως αναφέρουν στην ανακοίνωσή τους προχώρησαν στην κατάληψη, «με σκοπό τη δημιουργία ενός κέντρου αγώνα και την προπαγάνδιση και την ανάδειξη των αναρχικών και αντιεξουσιαστικών μας αντιλήψεων ενάντια στην εκπαιδευτική αναδιάρθρωση και την υποβάθμιση των ζωών μας».
Το Manko Athens, η πολυαναμενόμενη νέα άφιξη του Οne&Only που έχει τη μοναδική ικανότητα να μεταμορφώνεται κατά τη διάρκεια της ημέρας, έχει ήδη γίνει talk of the town