Την Catwoman των ονείρων της βρήκε η Τέιλορ Σουίφτ στο πρόσωπο τηςΖόι Κράβιτζ.
Η γνωστή τραγουδίστρια είδε τη νέα ταινία του Batman και έσπευσε να συγχαρεί την ηθοποιό για την ερμηνεία της.
Ανέβασε λοιπόν, σε story στον προσωπικό της λογαριασμό στο Instagram μία φωτογραφία της Κράβιτζ ως Catwoman και κάτω από αυτή έγραψε: «Η Ζόι Κράβιτζ είναι η Catwoman των ονείρων μου. Το Batman ήταν φανταστικό!».
Κλείσιμο
Η νέα ταινία του «άνδρα-νυχτερίδα» με πρωταγωνιστή τονΡόμπερτ Πάτινσον, απέσπασε πολύ θετικές κριτικές, από τις πρώτες κιόλας ώρες της προβολής της στις κινηματογραφικές αίθουσες.
Η Ζόι Κράβιτζ ήταν ενθουσιασμένη, όταν της προτάθηκε ο ρόλος της Catwoman. Αν και όπως είχε πει, στην αρχή τρομοκρατήθηκε κάπως, μετά θεώρησε ότι είναι ο καλύτερος ρόλος της καριέρας της.
«Προφανώς, όταν ακούς ότι θα φοράς την στολη μίας γάτας, αγχώνεσαι. Προσπάθησα να το κάνω να φανεί όσο πιο αληθινό γίνεται. Ήθελα να αποδείξω ότι μπορώ να κάνω τα πάντα σε αυτή την ταινία. Έπρεπε να είμαι δυνατή, πιο δυνατή απο ποτέ. Αυτό σκεφτόμουν. Και όσο περνούσαν οι μέρες, ξεκίνησε να λειτουργεί. Ένιωθα μεγάλη αυτοπεποίθηση ξαφνικά, λες και θα μπορούσα να αντιμετωπίσω τα πάντα», είχε δηλώσει σε συνέντευξή της.
Σε μια ιδιαίτερη εκδήλωση που διοργάνωσε η Κωτσόβολος οι αθλητές από τις δύο αποστολές μίλησαν για τους αγώνες της ζωής τους, δίνοντας έμπνευση, ελπίδα και αισιοδοξία.
Στα 23 της χρόνια η σκοπεύτρια από τα Χανιά αγωνίζεται στους πρώτους Ολυμπιακούς Αγώνες της καριέρας της. Και μπορεί, όπως παραδέχεται να έχει άγχος, αλλά στο τέλος κερδίζει η ακόμα μεγαλύτερη προσμονή της για τη μεγαλύτερη έως σήμερα αθλητική πρόκληση της ζωής της.