Η Βάσια Τριφύλλη ζει καθημερινά με το άγχος του καρκίνου - «Όταν έχεις καρκίνο, ζεις με την αναμονή πότε θα χτυπήσει πάλι»
Για την μάχη που δίνει με τον καρκίνο μίλησε η γνωστή ηθοποιός
Για την μάχη της με τον καρκίνο μίλησε η Βάσια Τριφύλλη.
Η γνωστή ηθοποιός βρέθηκε καλεσμένη στην εκπομπή Open Weekend και με αφορμή τον χαμό της Φώφης Γεννηματά, αναφέρθηκε στην γνωριμία τους, αλλά και την κοινή περιπέτεια με την υγεία τους.
«Δεν θέλω να καταλάβω ή να εξηγήσω τον θάνατο της Φώφης, την αγαπώ. Αρρωστήσαμε με καρκίνο ταυτόχρονα την πρώτη φορά και το έζησα έντονα. Λόγω του καρκίνου γνωριστήκαμε. Η κληρονομικότητα της Φώφης ήταν παροιμιώδης», δήλωσε η Βάσια Τριφύλλη.
Στην συνέχεια, αναφέρθηκε στην ζωή της, καθώς και το άγχος που έχει καθημερινά για την ασθένεια: «Δεν είναι καλή η ζωή, όταν σε τρώει το άγχος, αν θα κάνει μετάσταση. Δεν μπορώ την αναμονή κι όταν έχεις καρκίνο, ζεις με την αναμονή, πότε θα χτυπήσει ο μ*****ς. Έχω έναν σεβασμό στην ασθένεια, γιατί είναι σοβαρή, αλλά είμαι εγώ και δεν με ξέρει καλά».
Τέλος, αναφέρθηκε στην ημέρα που έμαθε ότι πάσχει από καρκίνο. Όπως είπε, «της έπεσε πολύ βαρύ»: «Πρωτοδιαγνώστηκα με καρκίνο στο peak της επιτυχίας μου. Ψηλάφησα στο στήθος ένα μπαλάκι και μου είπαν να πάω στον γιατρό λόγω βεβαρημένου ιστορικού και μου έπεσε ο καρκίνος στο κεφάλι. Δεν ήθελα να μιλήσω σε κανέναν, μουγκάθηκα, λάλησα. Σκέφτηκα τι προλαβαίνω να κάνω, πριν πεθάνω. Ο γιατρός μού είπε να ξεχάσω ότι θα κάνω παιδί».
Η MINOAN LINES προσφέρει πλέον καθημερινές προσεγγίσεις από και προς το λιμάνι του Αδάμαντα σε μόλις 3 ώρες και 50 λεπτά, συνδέοντας το νησί απευθείας με τον Πειραιά και το Ηράκλειο Κρήτης.
Κατά τη διάρκεια αυτών των χρόνων επιβεβαιώνει την ηγετική της θέση στο κλάδο με θετικούς δείκτες ανάπτυξης και πλέον προχωρά στην υλοποίηση ενός ισχυρού πλάνου επενδύσεων
Μέσω του NBG Business Seeds, η Τράπεζα είναι δίπλα στις επιχειρήσεις, σε κάθε βήμα, προσφέροντας όχι μόνο χρηματοδότηση, αλλά και την απαραίτητη υποστήριξη, εργαλεία και δικτύωση.