Κάτια Ζυγούλη: «Μέσα μου ζει μια δικαστίνα που μου κουνάει το δάχτυλο»
Το μοντέλο αποκάλυψε, μεταξύ άλλων και το πώς διαχειρίζεται τους τσακωμούς των παιδιών της - Δείτε απόσπασμα από το νέο βίντεο, που ανάρτησε στο YouTube
Αυτή τη φορά, απάντησε σε ερωτήσεις των διαδικτυακών της φίλων, οι οποίοι ζήτησαν από το γνωστό μοντέλο, να τους δώσει συμβουλές, για να αντιμετωπίσουν τις έντονες αντιδράσεις των παιδιών τους. Με αφορμή αυτό το ζήτημα, η Κάτια Ζυγούλη αποκάλυψε, πώς διαχειρίζεται και η ίδια τις κόντρες, που δημιουργούνται ανάμεσα στα παιδιά της.
«Σε αυτό εδώ το σώμα, δε ζω μόνη μου. Ζω μαζί με άλλους. Μια εκ των οποίων, τη λέω δικαστίνα. Έχουμε πολύ μεγάλη κόντρα. Είναι μια φωνούλα που διαρκώς μου κουνάει το δάχτυλο» ανέφερε η Κάτια Ζυγούλη και πρόσθεσε ότι: «Όλοι αλλάζουμε για να αρέσουμε. Θέλουμε να είμαστε αποδεκτοί. Κάνουμε τα πικρά γλυκά. Και που καταλήγουμε; Στο τέλος αυτό που καταφέρνουμε είναι να μην αρέσουμε σε εμάς».
Στη συνέχεια, αναφέρθηκε στο πώς αντιμετωπίζει τα παιδιά της, όταν υπάρχουν εντάσεις μεταξύ τους. Η τακτική που ακολουθεί, είναι να αποχωρεί από το δωμάτιο μέχρι να τα βρουν μόνα τους.
Σε μια ιδιαίτερη εκδήλωση που διοργάνωσε η Κωτσόβολος οι αθλητές από τις δύο αποστολές μίλησαν για τους αγώνες της ζωής τους, δίνοντας έμπνευση, ελπίδα και αισιοδοξία.
Στα 23 της χρόνια η σκοπεύτρια από τα Χανιά αγωνίζεται στους πρώτους Ολυμπιακούς Αγώνες της καριέρας της. Και μπορεί, όπως παραδέχεται να έχει άγχος, αλλά στο τέλος κερδίζει η ακόμα μεγαλύτερη προσμονή της για τη μεγαλύτερη έως σήμερα αθλητική πρόκληση της ζωής της.