Η πρώην παίκτρια της κόκκινης ομάδας, δεν πρόλαβε να γευτεί το μεγάλο έπαθλο, που κέρδισαν οι συμπαίκτες της, το ταξίδι στο Μαϊάμι και επιστρέφει στην Ελλάδα. Για ενάμιση μήνα σχεδόν κατάφερε να παραμείνει στο παιχνίδι, η Τζο Μαριδάκη που επέστρεψε στα social media, κάνοντας την πρώτη της ανάρτηση.
Η ίδια μοιράστηκε μέσα από το προφίλ της στο Instagram, την εμπειρία της από Survivor, με ένα σύντομο αλλά ηχηρό μήνυμα.
«Να είσαι γενναίος άνθρωπος. Να παίρνεις ρίσκα, διότι τίποτα δεν μπορεί να υποκαταστήσει την εμπειρία. Σας ευχαριστώ όλους για τη στήριξη! Μην σταματάτε να πιστεύετε στα όνειρά σας και να προσπαθείτε με πάθος γι αυτά!», έγραψε στη λεζάντα της ανάρτησής της η Τζο Μαριδάκη.
Μία σπουδαία διάκριση που το κατατάσσει στα κορυφαία ξενοδοχειακά συγκροτήματα σε παγκόσμια κλίμακα απέσπασε το Nana Princess των Nana Hotels του Ομίλου Εταιρειών Καράτζη καθώς βραβεύτηκε από το TripAdvisor ως μία «Best of the Best» επιλογή.