Ο Πυγμαλίων Δαδακαρίδης βρέθηκε καλεσμένος το Σάββατο 4 Μαρτίου στην εκπομπή της Ναταλίας Γερμανού και πριν ξεκινήσει η συνέντευξή του, οι δυο τους αντάλλαξαν μερικές σκέψεις για την τραγωδία στη Λάρισα και τον χαμό των ανθρώπων που ταξίδευαν με το μοιραίο τρένο στα Τέμπη.
Ο ηθοποιός, τόνισε στο πλατό του «Καλύτερα δε γίνεται»: «Δεν είναι ότι δεν έχω όρεξη μόνο. Σκέφτομαι πόσο οδυνηρό είναι αυτό. Αν όπως όλοι οι άνθρωποι, κάνεις έναν παραλληλισμό σε κοντινά σου πρόσωπα, σχεδόν δεν μπορείς να πάρεις ανάσα. Είναι κάτι μη διαχειρίσιμο αυτό που συμβαίνει στη σκέψη. Και επειδή κάνουμε όλοι έναν απολογισμό, κάθε φορά σκέφτομαι ότι έχω ανάγκη να ζω με ανθρώπους που είναι κίνητρο για μένα να εξελίξω τον εαυτό μου».
Στην πορεία των όσων συζήτησαν, ο Πυγμαλίων Δαδακαρίδης, τόνισε ότι: «Το πρώτο συναίσθημα είναι ο πόνος. Δεν θα μπορούσα να φανταστώ τη ζωή μου χωρίς αυτούς που αγαπάω».
Μία σπουδαία διάκριση που το κατατάσσει στα κορυφαία ξενοδοχειακά συγκροτήματα σε παγκόσμια κλίμακα απέσπασε το Nana Princess των Nana Hotels του Ομίλου Εταιρειών Καράτζη καθώς βραβεύτηκε από το TripAdvisor ως μία «Best of the Best» επιλογή.
Πάρο, Μήλο, Μύκονο, Νάξο, Σέριφο, Σίφνο; Όπου και όσο μακριά και αν ταξιδεύεις αυτό το καλοκαίρι, υπάρχει ένας απίστευτα πιο γρήγορος, πιο άνετος και πιο συναρπαστικός τρόπος για τα προσεγγίσεις.