Bundesliga: Ο Άλε σκόραρε μετά τη μάχη με τον καρκίνο, ξέσπασε και αποθεώθηκε
Ο Σεμπαστιάν Άλε πέτυχε το πρώτο του γκολ σε επίσημο ματς με τη Ντόρτμουντ, κόντρα στη Φράιμπουργκ, ξέσπασε μαζί με τους συμπαίκτες του και αποθεώθηκε από τους οπαδούς της Μπορούσια
Η στιγμή που περίμενε ο Σεμπαστιάν Αλέ εδώ και μήνες επιτέλους έφτασε!
Ο Ιβοριανός σέντερ φορ, ο οποίος έχασε το πρώτο μισό της σεζόν, λόγω της μάχης του με τον καρκίνο σκόραρε στην δεύτερη εμφάνιση του στη βασική ενδεκάδα της Ντόρτμουντ και τέταρτη συνολικά.
Στο 51ο λεπτό της εντός έδρας αναμέτρησης με τη Φράιμπουργκ ο Γκερέιρο έβγαλε τη σέντρα και ο διεθνής επιθετικός με καρφωτή κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για το 3-1.
Ο Αλέ ξέσπασε για το πρώτο του γκολ με τη Μπορούσια, «πνίγηκε» στις αγκαλιές των συμπαικτών του και το «Signal Iduna Park» πήρε... φωτιά!
Μία σπουδαία διάκριση που το κατατάσσει στα κορυφαία ξενοδοχειακά συγκροτήματα σε παγκόσμια κλίμακα απέσπασε το Nana Princess των Nana Hotels του Ομίλου Εταιρειών Καράτζη καθώς βραβεύτηκε από το TripAdvisor ως μία «Best of the Best» επιλογή.