Λουτσέσκου κατά ΑΕΚ: «Δεν καταλαβαίνω πως τολμούν να έρχονται και να δημιουργούν τέτοια πίεση στον διαιτητή»

Δηλώσεις που θα συζητηθούν από τον προπονητή του ΠΑΟΚ για τα όσα έγιναν στο ημίχρονο του αγώνα με την ΑΕΚ στην Τούμπα

5805550
Μετά το παιχνίδι του ΠΑΟΚ με την ΑΕΚ που έληξε με νίκη (2-0) της ομάδας του ο προπονητής του ΠΑΟΚ εστίασε στα όσα έγιναν στο ημίχρονο του αγώνα και αφορούν τον διαιτητή!

Ο Ραζβάν Λουτσέσκου είπε στη συνέντευξη Τύπου «Οι άνθρωποί μας στο ημίχρονο έπρεπε να δώσουν 'μάχη'. Να παλέψουν σκληρά και να απωθήσουν τους ανθρώπυς της ΑΕΚ. Δεν καταλαβαίνω πως τολμούν να έρχονται να πιέζουν τον διαιτητή. Έγινε μία μεγάλη φασαρία. Ένας χαμός. Είναι απίστευτο. Ο διαιτητής δεν μας έδωσε ένα φάουλ. Δεν μας έδωσαν φάουλ. Επίσης έπρεπε να βγει κόκκινη κάρτα για τον Σάστρε (για το χτύπημά του)».

Press Conference: PAOK FC Vs AEK – Live PAOK TV

Νωρίτερα στην κάμερα της NOVA ανέφερε για το θέμα:« Δεν μπορώ όμως να χαρώ όσο θα ήθελα τη νίκη. Αυτό που είδα στο ημίχρονο είναι ντροπή. Τόση μεγάλη πίεση (στον διαιτητή). Αυτό που έγινε στα αποδυτήρια ήταν ντροπή.

Δείτε ΕΔΩ τις δηλώσεις στη NOVA

Μία κόκκινη που δεν δόθηκε (για τον αντίπαλο). Δεν πήραμε ένα φάουλ μετά το ημίχρονο. Η ΑΕΚ είναι επιθετική ομάδα και με το να μην δίνονται αυτά τα φάουλ... Είναι ντροπή. Πρέπει να παρέμβει η Ομοσπονδία και η Λίγκα.

Στο γήπεδο η ΑΕΚ είναι μία φανταστική ομάδα με έναν φανταστικό προπονητή. Είναι κρίμα όμως. Κρίμα για το ελληνικό ποδόσφαιρο. Σκεφτείτε αυτά έγιναν στην Τούμπα. Φανταστείτε τι γίνεται στην Αθήνα. Δεν έχω λόγια για το τι συμβαίνει».

Κόντρα Πολάκη - Κουμουνδούρου: Ρίχνει τους τόνους ο Πολάκης για το ψηφοδέλτιο στην Κρήτη - Το παρασκήνιο

Ο Γκιννής 2ος στο παγκόσμιο πρωτάθλημα αλπικού σκι! - Δείτε βίντεο

Μωυσής Ελισάφ: Πλήθος κόσμου στην κηδεία του δημάρχου Ιωαννιτών - Η τελευταία στάση έξω από το δημαρχείο Ιωαννίνων